Pobyt mládeže - Heřmanov 2019

Začátkem srpna telničtí a sokolničtí mládežníci z farnosti odjeli na šestidenní pobyt do malé vesničky na Vysočině jménem Heřmanov. Po náročné cestě s krosnami na zádech jsme dorazili na tamní faru. Místo večeře jsme si opekli špekáčky a kukuřici.

Sobotní den byl ve znamení smíchu a zábavy. Večer nás přijel navštívit otec Oldřich a přivezl i krabičku svatebního cukroví. Díky němu jsme mohli přijmout svátost smíření. A potom měla většina z nás možnost zazářit v karaoke.

Každý den nás pravidelně v šest hodin ráno budily kostelní zvony, a o hodinu později budíček v podobě klučičího zpěvu a hry na kytaru. Neděli jsme začali mší svatou, po níž jsme se vydali na nedalekou louku, kde jsme prověřili své znalosti v oblastech sportu, historie, zeměpisu, přírody a života vedoucích. Odpoledne jsme se pak vyčerpali při hře „Seminář“. Večer nás pak čekala soutěž náhodně vytvořených dvojic, které mezi sebou soupeřily v netradičních disciplínách.

V pondělí ráno jsme zjistili, že během noci zmizeli vedoucí, a tak jsme se je vydali hledat. Stopování trvalo dlouhých dvanáct kilometrů a bylo plné náročných úkolů. Následovalo jídlo a dlouhý odpočinek a večer byl připravený film a popcorn.

V úterý ráno nás překvapila ranní modlitba, kterou byly chvály. A po zbytek dne jsme si užívali společný čas zpíváním, hrami a fotbalem. Poslední večeře byla v podání Jirky a Fandy – ty nejlepší párky na světě. Na večerní program jsme se ocitli v Kasinu, kde jsme mohli vyzkoušet poker, blackjack, kostky, ruletu, střelbu ale taky zajít do baru.

Během těchto dnů postupně všem přicházely dopisy, které měly stejného odesílatele, Boha, což nám dalo hodně podnětů k přemýšlení a povzbuzení. Na konci pobytu všem přišel také balíček, ve kterém byl ukrytý Nový zákon.

Téma celého pobytu bylo „Můj příběh“. Někteří z vedoucích nám vyprávěli ten svůj a snažili se nás motivovat k životu s Bohem.

A kuchyň… ta patřila všem. Každý den vařil někdo jiný a jídlo bylo vždy dobré.

Jako náhradu různých sociálních sítí jsme spustili vlastí sociální síť „Koště“. Tam měl každý možnost napsat někomu dalšímu vzkaz, zprávu nebo třeba nalepit obrázek.

Myslím, že společný čas jsme si moc užili, a už se těšíme na páteční setkávání.

Za všechny

spokojený účastník