Noc kostelů 2022 v naší farnosti

V pátek 10. 6. 2022 u nás ve farnosti po dlouhé covidové pauze proběhla Noc kostelů. Tentokrát se program odehrával v zámecké kapli v Sokolnicích, a zároveň byla k prohlídce otevřena i kaple na sokolnickém náměstí.

Všechno to začalo mší svatou, po které se se svým hudebním vystoupením představily děti pod vedením Pavly Beranové. Posluchači mohli slyšet kytaru, flétničky, klarinet ale i varhany, a děti sklidily velký potlesk. Místní, ale i návštěvníci z širokého okolí měli v průběhu večera možnost rozhlédnout se do dálky ze zámecké věže, ochutnat mešní vína z dalekých krajů i z domova, nebo si prohlédnout celou kapli zasvěcenou Povýšení sv. Kříže.

Uprostřed večera vystoupil Královský farní sbor s písněmi, které farníci znají především z doprovázení při mších svatých. Už téměř do tmy noci zazněly zvuky varhan a mini-varhanní koncert ozdobily také housle a příčná flétna. Celý program završil večer chval v podání naší mládeže.

Děkujeme všem, kdo se do příprav a programu jakkoliv zapojili. Těšíme se zase příště!

Lucka Jahodová