Celostátní setkání mládeže 2022

Ve dnech 9. - 14. srpna se konalo historicky již sedmé celostátní setkání mládeže. Tato událost se koná jednou za pět let a tentokrát ji hostilo východočeské město Hradec Králové. Akci organizuje římskokatolická církev ve spolupráci s centry pro mládež a TV Noe pro cílovou skupinu mladých lidí ve věku 14-26 let. Tisíce účastníků se sjíždí z celé republiky, aby nejen duchovně povyrostli, ale především prožili nezapomenutelné zážitky a poznali spoustu nových přátel, kteří jsou na stejné vlně.

Z naší farnosti se nás vydalo osm a později se dva přidali. A tak jsme mohli celkem solidně reprezentovat naše bydliště. Věřte nebo ne, hned po Olomoucké arcidiecézi jsme byli druhou nejzastoupenější církevní provincií. A dokonce, oddělíme-li arcidiecéze, tak můžeme jako hrdí patrioti prohlásit, že nejvíce účastníků přijelo právě z naší Brněnské diecéze. Což byla neuvěřitelná pětina.

Slogan letošního setkání byl biblický citát Vstaň! Udělám z tebe svědka toho, co jsi viděl.” Tohoto tématu se pak držely diskuze, katecheze i společný program, jehož dominantou byla cestovatelská rubrika - Po stopách sv. Pavla z Tarsu.

Celý ročník probíhal pod záštitou Královéhradecké univerzity. Ta zprostředkovala většinu aktivit, které si každý mohl navolit pro sebe na míru. Šlo o různé přednášky známých teologů, vědců, vojáků či politiků. Rovněž jsme mohli navštívit desítky workshopů a tvořivých dílen. Pro živější povahy byla připravena velká škála sportů od společenských tanců po famfrpál a milovníci hudby zavítali na koncerty např. písničkáře Michala Horáka nebo kapely ESPÉ. Komu zbyl čas, zapojil se do dobrovolnické činnosti a k dispozici byla i zpověď a jiné duchovní programy. A nakonec, kdo by se ochudil o gastronomický zážitek v podobě cappuccina od Kapucína a jiných specialit!

Za celou naši skupinu podávám svědectví, že se celý týden náramně povedl. Bylo skutečně povzbuzující být součástí takového pozitivního společenství. Nezbývá nám, než se těšit na celosvětové setkání mládeže v Lisabonu, které proběhne příští rok.

za telnické účastníky Barča Piknová