Ministrantský florbalový turnaj 2022

Po dvouletém covidovém čekání se do Telnice zase v neděli 3. dubna 2022 vrátil Ministrantský florbalový turnaj, kterého se tentokrát zúčastnilo 25 týmů ve třech věkových kategoriích. I. stupeň ZŠ obsadil Sokolovnu, II. stupeň ZŠ sportovní halu a staří pardálové se usídlili na Orlovně.

Po požehnání šlapanického pana děkana Jana Nekudy se „do sebe“ kluci pustili se vší vervou, sportovní souboje jim evidentně chyběly. I přes snaživé soupeření se však jednalo fair-play hru, tak jsme u našich turnajů byli vždycky zvyklí. Sokolovna chvílemi doslova burácela fanděním spoluhráčů, ale i rodičů a dalších fanoušků. Čím více se blížilo rozuzlení turnaje, tím větší emoce bylo slyšet. A to platilo i o dvou dalších sportovištích.

Byli jsme také rádi, že se mezi nás přidali dva ukrajinští kluci Maxim a Vasil, kteří nastoupili v sestavě Telnice A a oba přispěli k velkému úspěchu tohoto domácího týmu. A to si ještě oba užili toho, že předávali ceny, poháry a medaile všem zúčastněným družstvům, i za to si vysloužili potlesk publika.

Samotného vyhlášení výsledků se zúčastnili také kněží pořádajícího modřického děkanátu: kromě pana děkana také místoděkan Petr Hošek, René Strouhal, Pavel Lacina a také domácí olympijský kaplan a telnický farář Oldřich Chocholáč. Na 230 hráčů si obnovený turnaj pořádně užilo, odpovídala tomu i báječná atmosféra, která po celé turnajové odpoledne panovala. Díky všem za to! Rádi jsme vás všechny zase viděli.

K vidění byla řada skvělých sportovních výkonů, za všechny si dovolím zmínit nejlepšího střelce nejmladší kategorie Tomáš Flajšingera z Újezda u Brna A (v žilách mu koluje polovina telnické krve), který se stal zdaleka nedostižným kanonýrem: v sedmi utkáních vsítil neuvěřitelných 38 branek! A jeho velkým soupeřem se stal právě ukrajinský kluk Maxim, který si odnesl pohár pro nejlepšího brankáře této kategorie, když až do finálového střetnutí s Újezdem u Brna držel průměr obdržených branek na čísle 1/zápas – a to chytal holýma rukama!

Za spolupráci při přípravě a pronájmu prostor děkujeme Obci Telnice, telnickému Sokolu a Orlu, za občerstvení také restauraci U Seňora a Orlovna. Velké díky také všem rozhodčím a spolupořadatelům, zvláště pak jáhnovi Jendovi Huskovi, sestrám Kateřině Králové a Lucii Jahodové, Lucii Horákové a fotografovi Jiřímu Roznosovi. Bylo nadmíru krásné sportovní odpoledne.

František Kroutil, jménem všech pořadatelů

Konečné pořadí:

Kategorie I. stupeň ZŠ:

 1. Újezd u Brna A
 2. Telnice A
 3. PoŠuKov A
 4. Moutnice A
 5. Zbraslav
 6. Slavkov u Brna A
 7. Křenovice A
 8. Moutnice B
 9. Ořechov A
 10. Syrovice A

Nejlepší střelec: Tomáš Flajšinger (Újezd u Brna A) – 38 branek
Nejlepší nahrávač: Ondřej Blažek (Slavkov u Brna A) – 11 nahrávek
Nejlepší brankář: Maxim Svyško (Telnice A)

Kategorie II. stupeň ZŠ:

 1. Slavkov u Brna B
 2. Šlapanice A
 3. Telnice B
 4. Újezd u Brna B
 5. Křenovice B
 6. PoŠuKov B
 7. Syrovice B
 8. Ořechov B

Nejlepší střelec: Lukáš Tetur (Syrovice B) – 9 branek
Nejlepší nahrávač: Vojtěch Buchta (Šlapanice A) – 5 nahrávek
Nejlepší brankář: Lukáš Valehrach (Křenovice B)

 

Kategorie Staří pardálové:

 1. PoŠuKov C
 2. Slavkov u Brna C
 3. Ořechov C
 4. Syrovice C
 5. Šlapanice B
 6. Telnice C
 7. PoŠuKov D

Nejlepší střelec: Ondřej Mlčoch (Slavkov u Brna C) – 17 branek
Nejlepší nahrávač: Jindřich Jedlička (Ořechov C) – 10 nahrávek
Nejlepší brankář: Jan Kříž (PoŠuKov