Reportáž - Ministranti na lasergame

Celý školní rok 2022/2023 jsme společně s téměř třicítkou ministrantů naší farnosti prožili desítky pravidelných sportovních schůzek, při kterých jsme především trénovali fotbal a florbal, někdy i jiné míčové hry. Probírali jsme také ministrantské vědomosti a dovednosti, abychom se mohli zúčastnit Ministrantské olympiády anebo velkého florbalového turnaje u nás v Telnici. V průběhu všech schůzek si kluci vysoutěžili body, které mohli proměnit na finálovém turnaji – i pro tentokrát v oblíbené hře lasergame, za kterou jsme ve čtvrtek 29. června 2023 vyrazili do Brna.

Na jednadvacet bojovníků se pořádně opřelo do této akční hry a užili si do sytosti. Po kvalifikačních kolech přišlo na řadu finále těch nejlepších a v nich uspěli tito borci: mezi mladšími zvítězil Vasil Swyscho, druhý byl Adam Horák a třetí Samuel Trávník. Starší kategorii ovládl Ondřej Zapletal před Václavem Kroutilem a Tomášem Blažkem.

Děkujeme všem klukům za celoroční docházku na ministrantských schůzkách a fair play. Velké díky za podporu všem rodičům a také otci Oldřichovi.