Farní táborák k ukončení školního roku

Poslední úterní mše svatá pro děti v letošním školním roce je už za námi a děti vybíhají z farního kostela na nádvoří, kde už hoří táborák. Špekáčky na oheň, šťávu do kelímku, čerstvé třešně do pusy, kytaru do rukou… Jožo, zahrajte nějakou trampskou… jako první musí být Bedna od whiskey… Kdo nemá chuť na opékaný špekáček, nachází si jinou zábavu – nejlepší je honička okolo kostela anebo schovka za keři a stromy. Dospělí nacházejí chvíle pohody na kus řeči s kamarády. Pan farář potěší přítomné návštěvou svého „farního“ pejska Bety… ale raději s ním nechoďte k ohni…

Z původního plánu asi hodinové akce pro děti se stala milá příležitost k setkání desítek dobře naladěných lidí, někteří šli jen kolem a zastavili se za námi na kus řeči. Kytary hrály až dokud do tmy, a to byl jeden z nejdelších dnů.

Radost nejen dětských srdcí byla skutečně krásnou oslavou a vigilií slavnosti Narození sv. Jana Křtitele. Děkujeme všem, kdo se o ten přátelský svatojánský večer postarali, každý tradičně přiložil ruku k dílu… a děti už se mohly těšit nejen na vysvědčení, ale i na blížící se prázdniny.