Dívčí olympiáda 2024

Letošní Dívčí olympiádu jsme v sobotu 23. března 2024 zahájili v kostele sv. Petra a Pavla, přičemž se zaplnila snad všechna místa újezdského chrámu bezmála třemi stovkami děvčat, rodiči, organizátory a doprovodem celkem 36 týmů především ze šlapanického děkanátu. O vřelé přivítání ve městě se postarala paní starostka Marie Kozáková, požehnání účastnicím i olympijskému ohni dal pan děkan Petr Hošek spolu s panem farářem Pavlem Svobodou a olympijským kaplanem Oldřichem Chocholáčem. Zažehnuty byly čtyři louče a spolu s nimi se vydal dlouhý průvod pěší cestou po silnici do sportovní haly. Díky strážníkům městské policie bylo postaráno o jejich bezpečnost a jistě i díky četným přímluvám veliký zástup děvčat doprovázelo krásné počasí.

Sportovní hala se stala mladým olympioničkám školního věku zázemím na celý den. Hrál se fotbal, česaly se parádní účesy, vyráběly se nádherné obrazy z papíru a vaty, testovaly se biblické znalosti, tancoval se just dance, skládaly se puzzle, tvořilo se a hrálo divadlo, barevně se upravovala olympijská trička. Finálový program pak obstarala velmi oblíbená a tradiční disciplína: kurz módní návrhářky, při kterém se jedno z děvčat každého týmu nechá svými parťačkami vyzdobit novinami a záchodovým papírem, letos na téma květinové šaty. Však se nám také sportovní plocha v hale zaplnila kouzelnými modelkami s květinovými a jarními motivy. Úžasné!

Pozdravit všechny účastnice přišel i hejtman Jan Grolich, který obdivoval především tvořivost všech děvčat. Nabitý program doplnila ještě milým vystoupením dvojice brněnských řádových sester cyrilometodějek, které s sebou přivezly také děti z Cyrilometodějského gymnázia, které všechny potěšily krátkým a poučným příběhem.

Na závěr olympijského dne byly spočítány všechny výsledky a vyhlášeno pořadí týmů v kategorii prvního i druhého stupně ZŠ. Vítězství si v mladší kategorii vysoutěžila šlapanická děvčata, ve starší pak zvítězil společný tým farností Luleč – Tvarožná. Blahopřejeme!

Skvělý den, skvělí lidé, skvělý duch celé akce. Evangelizační duch našeho průvod nešel rozhodně přehlédnout. Chtěli jsme být v Újezdě u Brna vidět i slyšet. A věříme, že tento den zanechá v mnohých svou nesmazatelnou stopu…

František Kroutil, jménem všech organizátorů šlapanického děkanství

Video reportáž z olympiády naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=9ryeFgTB7nw

Konečné výsledky:

Mladší kategorie: