Beseda o zimní olympiádě v Pyeongchang 2018

První březnová neděle patřila v Telnici olympijským sportům, resp. Zimním olympijským hrám, které se konaly v roce 2018 v jihokorejském Pyeongchangu. Jedním z našich „reprezentantů“ byl tehdy i náš telnický farář P. Oldřich Chocholáč, který se ujal role olympijského kaplana.

Už první beseda, kterou jsme nazvali „Moje olympiády“, naznačila, že povídání o cestě do Jižní Koreje bude plné zajímavých vyprávění, vtipných poznámek a veselých historek. Aspoň na pár chvil se tak mohli lidé ocitnout přímo v centru dění, uvnitř olympijské vesnice, ale i v propracovaném systému hromadné dopravy obrovské sportovní akce. Nechyběla řada krásných fotografií i pamětní videa, v naší zemi nevysílaná oficiální znělka, ani zhmotnělé vzpomínky v podobě plyšových maskotů a dalších propagačních předmětů.

Otec Oldřich má dar vyprávění a svým pohodovým humorem jistě potěšil ve švech praskající zasedačku obecního úřadu. Děkujeme našemu milému hostovi za olympijský večer v jeho společnosti i všem, kteří na tuto pěknou besedu v podvečer 1. března 2020 na obecní úřad zavítali.