Reportáž - Projekt Andělský strom v naší farnosti

V listopadu 2021 se telnická farnost přihlásila do charitativního projektu Andělský strom. Pro připomenutí – jedná se o aktivitu Mezinárodního vězeňského společenství, které se věnuje dětem, které mají jednoho nebo oba rodiče ve vězení. Andělský strom nabízí rodičům, kteří odpykávají trest odnětí svobody, darovat prostřednictvím anonymních dárců svému dítěti vánoční dárek. Díky štědrým dárcům z Telnice a Sokolnic tak byl 34 dětem odeslán vánoční dárek podle konkrétního přání, navíc společně s osobním dopisem od rodiče z vězení.

Chtěla bych poděkovat všemi milým lidem, kteří se do projektu zapojili – ať už kupovali dárky, nebo přispěli finančně. Díky vám byly tyto děti obdarované dvakrát – vánočním překvapením a dopisem od mámy nebo táty. Na nákup, balení a odeslání nebylo moc času, ale všichni dárci to zvládli skvěle a včas. Odeslali také fotky dárků, aby rodiče mohli vidět, co jejich děti dostaly.

Fandíme Mezinárodnímu vězeňskému společenství – stará se o děti, které nemají vstup do života nijak jednoduchý. Nerozdává jim jen dárky na Vánoce – věnuje se jim celoročně a systematicky. A my jsme rádi, že jsme mohli jejich aktivity podpořit.

V příloze naleznete ukázku zabalených dárků.

Hana Kroutilová, Farnost Telnice