Mladí telničtí farníci na Světových dnech mládeže v Lisabonu 2023

Již od roku 1985 se čas od času konají Světové dny mládeže (SDM). Je to obrovská akce, při které se sjede na jedno místo spousta mladých věřících lidí, a kam pak přijede i papež.
Na letošní rok pozval Svatý otec mládež do Lisabonu - hlavního města Portugalska, a tak naše sedmičlenná výprava nasedla do letadla a podpořila svou přítomností více jak 1,5 milionové shromáždění. Zde jsme se mohli účastnit nejrůznějších přednášek, show, koncertů a jiných aktivit, během kterých jsme se seznamovali s věřícími z celého světa. V Lisabonu jsme si prošli různá zajímavá místa a jeden den dokonce navštívili i Porto. Hlavními body celého programu byly uvítací a závěrečná mše se samotným papežem Františkem a pouť do parku Tejo s noční vigílií.
Po dobu celého týdne, kdy SDM probíhaly, jsme z mladých lidí pociťovali víru, která nás, přes všechny kulturní rozdíly, spojuje. Portugalci byli, jakožto hostitelská země, velice přátelští a vstřícní. Akci jsme si užili a odvezli si i spoustu nových zkušeností.
Anežka Gabrhelová, Barbora Piknová, Jaroslav Zavadil, Karolína Gabrhelová, Michaela Zavadilová,Václav Kroutil, Veronika Zapletalová