Ministrantská Grand Prix

Půlroční sportovní snažení – většinou ve fotbale a florbale měli za sebou kluci z ministrantského sportovního kroužku, který probíhá zpravidla na Orlovně každé úterý před dětskou mší svatou. Kluci se díky získaným bodům na schůzkách kvalifikovali na motokárovou Grand Prix, která se uskutečnila 18. červn 2018 v Cart Aréně u brněnského výstaviště.

Právě tady se všichni teprve dozvěděli, jak si bodově vedli a kolik jízd za odměnu mohou jet. Ti nejlepší jeli třikrát, další dvakrát a většina jedenkrát. Ale i jedna jízda byla jistě neopakovatelným zážitkem. Počítal se čas nejlépe zajetého kola, a to ze všech jízd, které jezdec absolvoval. Mladší kluky doprovodili jejich tatínci na dvousedadlové motokáře. Pro některé to byl skutečně adrenalinový zážitek, jiní se projevili jako zkušení matadoři, vždyť jako ministranti už takovou Grand Prix zažili asi po páté... Rozdíly v časech byly na konec celkem minimální, takže zveřejníme pouze první tři nejlepší jezdce, kterými se stali:

  1. František Kroutil 
  2. Václav Kroutil
  3. Jiří Budík

Děkujeme všem, kteří měli odvahu se vydat na závodní trať a poměřit své schopnosti s ostatními. Děkujeme také všem rodičům, kteří pomohli s dopravou. A poděkování patří také neznámé zdravotní sestře, která shodou okolností jela dvě jízdy s námi a pomohla ošetřit drobné šrámy jednomu z nás...