Krabice od bot aneb Jak to všechno bylo

Také letos jsme se v Telnici zapojili do projektu Diakonie Českobratrské církve evangelické nazvaného „Krabice od bot“. Jde v něm o to, že děti (nebo jiní dobrodinci) obdarovávají chudé děti tím, že jim připraví vánoční dárek do krabice od bot. Krabice jsou krásně zabalené a označené cedulkou s pohlavím a věkem, aby se tak dárek dostal do správných rukou.

V Telnici se na sběrném místě na domácí adrese vybralo 160 krabic a při rozsvěcení vánočního stromu se jich na kostelním nádvoří sešlo celkem 85. Do naší sbírky se ovšem zapojily i organizace z Vyškovska, a to konkrétně Základní škola v Ivanovicích na Hané, od jejíchž žáků jsme obdrželi 219 krabic, Základní škola Purkyňova ve Vyškově, jejíž děti přispěly 134 dárky, a v DDM Křenovice se sesbíralo celkem 40 krabic. Bylo zřejmé, že balíčků je více a lze tak obdarovávat děti více než jedním dárkem.

Ve středu 5. prosince 2018 jsme ráno v tandemu vyrazily směr Vyškov s plným autem krabic. Nejprve jsme jely za pracovnicemi Orgánu sociálně právní ochrany dětí (dále jen OSPOD) Vyškov, kde bylo předáno celkem 42 dárečků. Další cesta směřovala do neziskových organizací IQ Roma servis a Poradna pro občanství, kam jsme se musely celkem třikrát otočit s naprosto plným autem krabic, a celkově tak mohly předat 365 krabic. Další nezisková organizace PIAFA obdržela 37 dárečků a do Azylového domu v Opatovicích se dostalo 12 dárků, o které projevili zájem. Na OSPOD ve Slavkově u Brna bylo převezeno 26 krabic a na OSPOD do Šlapanic celkem 76 krabic. A protože dárků bylo stále dost, v pátek 7. prosince bylo předáno Charitě ve Veselí nad Moravou 50 kousků a do Charity v Hodoníně bylo dopraveno 30 krabic.

Celkově se vybralo neuvěřitelných 638 krabic, za což děkujeme všem lidem dobré vůle. Všechny dárky byly krásně zabaleny a díky vaší laskavosti se tak dostane prostřednictvím sociálních pracovnic o Vánocích nejeden dárek i knejchudším dětem v našem kraji. Byl to náročný den, předávání dárků zabralo více jak deset hodin práce, ale stálo to za to. :-)

Gabriela a Libuše