Beseda pro teenegery

Milí rodiče,

pro vaše děti (2. stupeň ZŠ Telnice a Sokolnice) připravujeme besedu pro teenegery s podtitulem: Jak žít s rodiči a nezbláznit se

Cílem besedy je vyjasnit, vysvětlit některé postoje rodičů ve výchově – použití příkazů, zákazů, omezení, např. při používání PC - facebooku, mobilu.. a zároveň podílet se na řešení situací, myšlenek, které trápí naše děti (např. proč nemohu mít nový mobil, proč vadí našim, že hraju hry na počítači, proč mám doma pomáhat, proč je mám poslouchat a udělat všechno hned, pořád se o mne bojí.. ) . Nechceme vytvářet dojem, že děti či rodiče mají problém, chceme spíše ukázat možnosti, jak vysvětlit nejasnosti, jak rozeznat, co problém skutečně je a co není. Jak děti mohou pomoci rodičům v tak nelehké době, aby při svém zaměstnání také dokázali s úsměvem vychovávat svoje děti.

Besedu povede psycholožka Mgr. Andrea Múdra z centra Bethesda, která má nejenom děti v tomto strastiplném věku, ale zároveň pomáhá řešit rodinné situace.

Termín konání: 22.11.2016 úterý

Čas: od 16:00 – 17:55

Místo: ZŠ Telnice – sraz před vchodem, přezůvky s sebou

Přihlášky: do 13.11.2016 na mailovou adresu: m-odstrčilová@seznam.cz 

Názory a dotazy dětí budeme sbírat anonymně v náboženství do obálek – ty pak předám paní psycholožce a ona z toho připraví stěžejní témata besedy. Já se samotné diskuze nezúčastním, aby vše proběhlo diskrétní formou. Pokud paní psycholožka v průběhu besedy zjistí, že by byla lepší individuální forma řešení problému, určitě tak učiní a nebude probírat daný problém veřejně.

Pokud vaše dítě nechodí do náboženství v Sokolnicích a ani v Telnici, můžete i tak obálku (označit Beseda) do náboženství přinést: V Telnici 10.11. v  17:30  (budu i já osobně k dispozici pro upřesnění), v Sokolnicích 3.11. a 10.11. v 15:30, 16:15, nebo mně v neděli po mši, v Telnici Pavle Zapletalové - taky po mši.

Martina Odstrčilová

 

Odkaz na poradnu:

http://poradnybrno.sweb.cz/Bethesda-terapeuti.html