Adopce na dálku 2006

Naše farnost se v roce 2006 zapojila do projektu adopce na dálku. Díky dobrým skutkům a finančním darům do tzv. „postní krabičky“, se naše farní společenství stalo adoptivními rodiči dvou chlapců z Indie.

Oba chlapce jsme adoptovali přes Diecézní charitu v Hradci Králové, která projekt adopce na dálku zahájila roce 2000 ve spolupráci s biskupem Bernardem Morasem z diecéze Belgaum v indickém státě Severní Karnataka.

Biskup Moras společně se svými spolupracovníky, kteří žijí na indickém venkově společně s obyvateli chudých vesnic, vybírají z nejchudších indických rodin děti ve věku od 6 a více, jejichž rodiče nemají dostatek financí na zajištění jejich vzdělání. Často je pro ně nepochopitelné, co by jejich dětem vzdělání mohlo přinést, samotným rodičům se totiž většinou žádného vzdělání nedostalo. Děti jsou pak nuceny pouze podílet se na zajištění chodu domácnosti a hospodářství (pracovat na poli, pastvě dobytka atd.), aby zvýšily příjem rodiny.

V Telnici máme chlapce jménem Punith, který se narodil 19.12.1994. Z informací, které jsme o něm obdrželi víme, že Punith je slušný a chytrý chlapec. Rychle se učí a je velmi nadaný. Zúčastňuje se všech školních aktivit. Rád si hraje se svoji babičkou, kterou má velmi rád. Chtěl by se stát lékařem a naše malá pomoc mu může splnit jeho velký sen.

Sokolnické společenství adoptovalo chlapce jménem Nawaz Khan. Narodil se 4.5.1995 a chtěl by být právníkem (což je ale kvůli peněžní situaci nemožné). Otec musí uživit 5-ti člennou rodinu, a přestože si přeje, aby se jeho syn vzdělával, nemůže si dovolit zaplatit školné a další vzdělávací náklady.

Náš sponzorský příspěvek, který je v hodnotě 5000Kč pro jedno dítě na rok, zajistí chlapcům školní pomůcky (učebnice, psací potřeby, knihy), školné, školní brašnu a uniformu, cestovní výdaje (v případě, že dítě musí do školy dojíždět) a také na stravu a základní zdravotní péči.

V Indii je zajištěn speciální odborný dohled nad sponzorovanými dětmi, který sleduje jejich pokrok v intelektuální, sociální, fyzické i duchovní sféře. V případě potřeby dětem poskytuje i doučování.

Upřímné Pán Bůh zaplať vám všem, kteří nejste lhostejní k potřebám druhých a s láskou dáváte tam, kde je třeba. Na chlapce prosím vzpomínejte také ve vašich modlitbách.                        (PCH)