27.12.2011 - Zpívání u jeslí v Telnici

V příjemné vánoční atmosféře proběhlo v úterý 27.12.2011 Zpívání u jeslí v kostele Jana Křtitele v Telnici.

Už v průběhu mše bylo slyšet, že se sešli samí šikovní muzikanti.

Po mši se Zpívání rozjelo naplno. První zahrála a zazpívala scholička pod vedením Honzy Vybírala. Děcka leckoho velmi mile překvapily, jak pěkně jim to jde na klávesy, flétny nebo basu. Neztratilo se ani perkusní křídlo. Potom se představili i jednotliví, malí i větší muzikanti na kytaru, flétnu, a klávesy.

Pak přišla poměrně vzácná příležitost poslechnout si v našem kostele malou cimbálovou muziku. Pozadu nezůstal ani Otec Ladislav, který nezapřel rodnou hroudu a zazpíval „Pásli ovce Valaši“, samozřejmě s kytarou a „ v sebeobraně“ Usmívající se

Následovaly písně „V jeslích dítě spinká“, „Bim Bam“ a „Jezulátko spi“, tentokrát za doprovodu tří kytaristů. V průběhu celého Zpívání bylo znát, že hudební potenciál v naší farnosti je, bez ohledu na věk muzikantů, opravdu velký.

Celé setkání jsme zakončili společnou modlitbou u jesliček, požehnáním a koledou Narodil se Kristus Pán za doprovodu cimbálové muziky.

Rád bych poděkoval všem (a věřím, že nejen za sebe), kteří Zpívání pomohli připravit nebo k němu jakkoli přispěli. Byl to hezký a vskutku vánoční večer.

Díky Radek J.

„A kdo nám to tak pěkně účinkoval“:

Fanda Hrazdíra (klávesy, zpěv, perkuse)
Jarča Hrazdírová (perkuse, zpěv)
Dorotka Vybíralová (klávesy, zpěv)
Iva Jahodová (flétna, zpěv)
Míša Ráblová (flétna, zpěv)
Jarda Slezák (perkuse, zpěv)
Jožka Král (perkuse, zpěv)
Matěj Vybíral (basa)
Eva Rožnovská (cimbál)
Katka Rožnovská (housle, zpěv)
Katka Jahodová (housle, zpěv)
Lucka Jahodová (klávesy, zpěv)
Jarda Zavadil (kytara)
Míša Zavadilová (flétna)
P. Ladislav Kozubík (kytara, zpěv)
Štefan Chovanec (kytara, zpěv)
Pavel Koutný (kytara, zpěv)
Jan Vybíral (basa, zpěv)

P.S. Doufám ,že jsem na nikoho nezapomněl.

P.P.S. Bohužel se nepodařilo z fotoaparátu úspěšně "vydolovat" pořízené fotografie. Rádi bychom poprosili každého, kdo nějaké foto na akci pořídil a je ochoten je dát k dispozici, aby se ozval na mail webmaster@farnosttelnice.cz. Děkujeme.