Tábor dívčí scholy – Křepice 2015
„Noe a jeho příběh" - červenec 2015

Koncem července se dívčí schola vypravila na tábor do nedalekých Křepicích. Zvědavé uši chtěly dopředu vyzvědět táborové téma, a tak se podařilo rozšířit mylnou fámu, že tábor letos bude o eskymácích a ledovém království. Jaké pak bylo překvapení, když na faře v Nížkovicích na táborníky čekali tři synové starozákonního Noema – Šém, Chám a Jefet, aby je provedli Noemovým příběhem a postavili Noemovu archu... A tak začal týden dobrodružství. Pojďte, přečtěte si, co o tom zůstalo zapsáno v táborové kronice:

Táborový deník sepsán skupinkami Šém, Chám a Jefet. Redakčně neupraveno

Den 1.

Asi v 6:00 hodin ráno polovina z nás strašně kecala. Vedoucí nás budily písničkou „Krokodýl". Pak jsme šly na rozcvičku. Po rozcvičce byla snídaně. Potom jsme vázaly trička na batikování.  Vedoucí nám rozdaly čepičky a my jsme si je ozdobily. Po dodělání čepiček jsme šly na hřiště. Po pár zranění nás kuchařky potěšily dobrým obědem, řízkem s bramborama. Následoval odpolední klid. Po odpočinku jsme si vyrobily kabelky a lodičky, které jsme pak pouštěly po smradlavém potůčku. Pak jsme šly na hřiště a vedoucí si šly umýt nohy od čehosi divnýho. Na hřišti jsme hrály hru „zachraň zvířata do archy". Najednou z ničeho nic přijeli hasiči. Jana se jich šla zeptat, jestli by nás nepostříkali - a on ju z ničeho nic postříkal. Tak jsme běžely pod proud. Šly jsme pak na faru. Tam jsme se navečeřely. Po večeři bylo vyhodnocení, umyly jsme se a po večerní modlitbě šly spat. A to je asi vše.

Den 2.

Ráno jsme začaly rozcvičkou. Naučily jsme se další dvě zvířátka, ptáčka a slona. Po snídani jsme si vyrobily lodní deníky.  Pak jsme měly „špehýrku", ve které si čteme  Noemův příběh a děláme kvíz. Potom za náma přijel pan farář. Vzaly jsme batohy a šli jsme Křepicemi ke křížové cestě a ke studánce. Díky této studánce jsme se skvěle osvěžili. Pak jsme hráli hry. Po návratu jsme měli super hermafrodity (špagety) k obědu. Po odpoledním klidu jsme se mohly připravit na zpověď. Byla zpověď a hrály jsme s vedoucíma hry u kostela. Pak jsme se přesunuli do kostela s panem farářem na mši svatou. Některé holky ministrovaly a jiné pomáhaly při mši jinak. Potom jsme vyšli hrát „štěstíčka". Velmi jsme si to užili. Všichni už měli hlad a ŽÍZEŇ, tak jsme šli na večeři. Po večeři bylo vyhodnocení a rychle do postýlek! Byl to žůžový den!

Dodatek: v noci nás navštívil nečekaný host, který nás pomaloval tak, že jsme všude měly puntíky a čáry. K tomu ještě netekla voda. Nakonec jsme nad návštěvníkem vyhrály, a umyly jsme si obličej.

Den 3.

Dnešní rozcvička proběhla ve spacáku. Potom jsme šly běhat ven. Na snídani byly zase buchty. Po snídani jsme barvily vlajky a pak jsme skládaly velryby a žabky. Hrály jsme vodní elektrárnu a Vikči to šplíchly do oka (Karolínka byla celá mokrá). Pak jsme dělaly závody s žábama. K obědu bylo ryhrakumasesy (rizoto). Po obědě jsme měli siestu a pak jeli na koupaliště do Hustopečí. Bylo tam hodně atrakcí: tobogán, 2x dlouhé skluzavky, divoká řeka atd. Pak jsme jely zase zpátky na faru. Jakmile jsme dojeli, tak jsme se vykoupaly. K večeři jsme si mohly vybrat.

Den 4.

Ráno jsme se vzbudily hodně brzy a později byl budíček. Pak jsme šly na rozcvičku na zahradu a cvičily jsem na písničky například na Ba Ba Ba banana, nebo taky Já jsem Chňapík, maličký krokodýl, Malé kotě spalo v botě, Madagaskar, potom jsme se učily zvířátka a šly jsme na snídani, byla dobrá. Pak jsme měly „špehýrku" a potom přijely Lucka a Verča Svobodovi. Potom jsme šly ha hřiště, hrály jsme uklízečku atd. Potom jsme šly na oběd a po obědě byl otpolední  klid. Pak jsme šly k hrnčíři a potom byla oslava tety Hanky narozenin. Potom byla veča a vyhodnocení a potom jsme šly spát

Den 5.

Ráno jsme vstaly a rovnou jsme se oblékly do plavek. Tentokrát jsme měly rozcvičku v bazéně. Na koupališti jsme také hrály lodě a ve dvě hodiny jsme jely na faru, kde jsme měly oběd. Po obědě jsme opět měly polední klid. Pak jsme vyráběly archu z kartonu, ozdobily jsme ji zvířátky a Noem. Během vyrábění vedoucí nachystaly strašidelné překvapení. Dávaly jsme ruce do sklenic, kde byli pavouci, mravenci a žížaly (nebyli opravdoví). V arše se každá vyfotila i s vlajkou skupiny. Následoval táborák a stezka odvahy. Tam na nás číhala strašidla, která nás vyděsila. Spát jsme šly trochu později, ale jinak to bylo super.

Den 6.

Ráno jsme se probudili a šli jsme na rozcvičku. Doučili jsme se všechny zvířata. Po snídani byla „špehýrka", pak bylo vyhlášení. První byli Jefetové (my), druzí byli Šémové (červení) a poslední byli Chámové (modří). Každý dostal jiný diplom. Po vyhlášení bylo rozdávání cen (pro jednotlivce). Potom byl oběd. Měli jsme hamburger, moc nám chutnal. Potom jsme uklízely své věci, pak jsme psali kroniku. A pak jsme naložili věci do aut a douklízeli faru. A tak skončil náš TÁBOR (a uběhlo to hodně rychle).

Konec!

Hana Kroutilová