Farní táborák 25. června 2013

aneb chcete být milionářem?

Původně měl být zapálen oheň po úterní mši svaté a děti z naší farnosti byly pozvány, aby si opekly špekáčky, popovídaly si a něco zazpívaly.

Jako i při jiných červnových akcích v Telnici ale počasí rozhodlo, že tomu bude jinak. Děti i mladí se nahrnuli na faru, kde po větším úsilí vytvořili čtyři skupiny soutěžících a poměrně málo početnou diváckou základnu. Dohromady farní sál pojmul 38 hráčů.

Funkci „obrazovky s průběžnými výsledky“ na sebe vzali starší mladí v čele s Jožinem Králem – vrchním zapisovačem.

Po zodpovězení mnoha otázek, využití nápověd a překonání pěti záchytných bodů se k miliónům gramů cukru probojovali jako první hráči ze skupiny Napoleon, druhé místo obsadily Šišky, třetí byli Malí a velcí a také čtvrtá skupina Brambůrkářů si nakonec pochutnala na sladké odměně.

Na špekáčky a jiné občerstvení také došlo. Zajišťovaly ho šikovné a ochotné ženy z naší farnosti.

Moderování soutěže a několik postřehů z úterního podvečera se vám pokusil zprostředkovat Petr Gabrhel