Předadventní farní posezení 22.11.2014

Letošní loučení telnických, sokolnických a prateckých farníků s církevním rokem se odehrálo pod názvem "Předadventní farní posezení", kterému vévodila skvělá dechová kapela Galánka, jenž hrála lidem v průběhu večera jak do zpěvu, tak i k tanci. Letošní formát tohoto farního setkání byl poměrně rozmanitý. Lidé si mohli zasoutěžit s tombolou nebo třeba s moderátorem večera Pavlem Zapletalem ověřit své znalosti z církevního prostředí a porovnat si je s ministranty či dětskou scholou. Velmi příjemným momentem byla návštěva P. Pavla Kopečka z Podolí, který se představil jako muž mnoha tváří, ať už jako motorkář, golfista či biker, ale také jako zkušený teolog, který se snažil svými "nápovědmi" ve znalostní soutěži trošku mást její účastníky. Svého kolegu a nejen jeho pak u stolů srdečně vítal domácí pan farář P. Ladislav Kozubík. A kdo zrovna netancoval, mohl si poslechnout nebo se přidat ke zpěvům lidových písní, které si rádi zazpívali místní zpěváci.

V přísálí se pak uskutečnila charitativní prodejní výstava krásných rukodělných předmětů, které vyráběli děti a mladí naší farnosti proto, aby tak pomohli získat peníze na misijní dílo. Chvála jim za to!

Kromě programu pro dospělé byl připraven také seriál zábavných i kreativních aktivit pro děti, které se jim mohly věnovat zcela nerušeně v malém sále pod vedení farní mládeže. Skvělá práce, děti byly velmi nadšené...

A vůbec, poděkování patří všem, kteří se na přípravě této krásné akce jakkoliv podíleli, protože na všem bylo velmi milé zjištění, že tato akce byla společným dílem farníkům ze všech tří zmiňovaných obcí. Děkujeme také obci Telnice za finanční podporu této akce, které se letos i s dětmi zúčastnilo bezmála 140 farníků a jejich hostů.