Ministrantský florbalový turnaj - 20. ledna 2013

Stalo se už malou tradicí, že se ministranti z nedalekého okolí scházejí každý rok v Telnici, aby si porovnali své florbalové dovednosti. Tento poměrně mladý sporto zažívá v posledních letech velký boom a ani ministranti nezůstali tomuto trendu ušetřeni. Tentokrát se turnaje účastnili ve starší a mladší kategorii borci z Pozořic, Šumic, Kovalovic a Sivic (zkrátka PoŠuKov), ze syrovické farnosti, z Moravan a Nebovid a také místní ministranti z Telnice, Sokolnic a Kobylnic.

Turnaj byl určen žákům základních škol, takže v mladší kategorii měřili své síly žáci prvního stupně (3 týmy), ve starší pak druhého stupně ZŠ (4 týmy). Vděčným kolbištěm jim tentokrát byla obecní sportovní hala, která svým florbalovým vybavením posloužila nejen samotným hráčům, ale i poměrně velké divácké kulise.

Zpočátku se výsledky zápasů v základních skupinách zdály dosti jednoznačné, často vítěz deklasoval poraženého rozdílem třídy, takže to vypadalo na jasnou záležitost některých favorizovaných týmů. Zápasy v základních skupinách se však nakonec ukázaly jako dobrou rozcvičkou a prostorem pro sehrání některých týmů tak, že se vyřazovací boje i zápasy o umístění staly opravdovou sportovní lahůdkou plnou napětí a nečekaných zvratů.

Za všechny snad lze zmínit obě finálová utkání: v mladší kategorii sice nakonec porazily favorizované Syrovice kluky z PoŠuKova, ovšem ti jim do poslední chvíle pěkně zatápěli a nebýt nešťastného skákavého gólu těsně před koncem, čekalo nás prodloužení. Ve starší kategorii se chystala odveta za loňskou ministrantskou olympiádu, kde se tehdy oba týmy v podobném složení také potkaly. Moravanští a Nebovidští ministranti porazili místní hochy v základní skupině, nicméně ve finále dokázali telničtí obrátit nepříznivý stav utkání a v druhé polovině završili své slavné vítězství v poměru 2:1. Radost vítězů neznala mezí...

A vůbec: příjemná byla i atmosféra, která provázela celé nedělní odpoledne 21. ledna 2013 a kterou vytvářeli svým nadšením jak samotní hráči, tak i jejich fanoušci (často i fanynky) a rodiče. Všem se sluší za to upřímně poděkovat, stejně tak i nestranným rozhodčím a organizátorům z řad (dnes už) kobylnické rodiny Královy. Za podporu děkuji také zúčastněným farnostem, panu děkanovi P. Janu Nekudovi, P. Ladislavovi Kozubíkovi (oběma mj. i za fotografie) a všem, kteří ke zdaru této akce jakkoliv přispěli.

Výsledky starší kategorie:

1. Telnice