1. svaté přijímání dětí v naší farnosti

Tak jako každý rok, i letos na jaře se děti ze třetí třídy, které chodí na náboženství, připravovaly k 1. sv. přijímání.

V čem byla letošní příprava jiná? Kromě běžných hodin náboženství se pan farář otec Ladislav úspěšně pokusil nadchnout rodiče, aby se do přípravy zapojili společně s dětmi. Rodiče 8 dětí z Telnice a 4 dětí ze Sokolnic se tak několikrát setkali. Mohli jsme se víc seznámit a velký den svých dětí plánovat pospolu. Společně s otcem Ladislavem jsme například připravili „sederovou večeři“, kterou židé slaví v průběhu svátků Pesach v období našich Velikonoc. Děti už tak vědí, za jakých okolností Ježíš Kristus ustanovil tradici slavení tzv. večeře Páně, tedy v dnešní podobě sv. přijímání v kostele. (reportáž a fotografie najdete ZDE)

Velký úspěch měl také společný výlet telnických a sokolnických rodin do poutního kostela na Vranově a pěší túra do Adamova. (Na reportáž a fotografie se můžete podívat ZDE)

Děti postupně dvakrát prožily svátost smíření, tedy jejich opravdovou zpověď. Vědí už tedy, že nejde jen o to odříkat nějaké špatnosti ve zpovědnici, ale můžou si být jisté, že Pán Bůh na ně vždy čeká s otevřenou náručí, aby jim z jejich těžkostí pomohl. Slavnost 1. svatého přijímání předposlední květnovou neděli tak byla zakončením několikaměsíční přípravy a zároveň vykročením na další cestu. Krásné slečny ve sněhobílých šatech a mladí pánové v slavnostních oblecích soustředěně prožívali slavnostní mši a všechnu slávu kolem. Protože jsem toto procházela s naším synem i s ostatními dětmi, věřte mi, že se i upřímně těšily na tajemství setkání s živým Kristem v podobě hostie a v jejich srdíčku se něco proměnilo. Možná se cítí o trošku větší, o trošku dospělejší, o trošku více toho vědí. Rozhodně si mohou být jisté, že všichni, kteří se s nimi připravovali, je mají velmi rádi a vždycky za nimi budou stát. Společnou nadějí nás rodičů i pana faráře je, že si zachovají obraz milujícího Boha, který v sobě nyní nosí, i za 20, 30, 50 let….

Hana Kroutilová