Savio Cup 2016

V sobotu 17. září 2016 se vydala dvacítka telnických dětí a mládeže na Savio Cup do brněnské Nové Líšně, kde nás tradičně přivítali salesiáni Dona Bosca ve svém centru Salesko. Třetí ročník tohoto sportovního odpoledne byl pěknou příležitostí pro děti z farností Líšeň, Slatina, Ochoz u Brna a Telnice, jak se porovnat ve fotbale, florbalu, ping-pongu a zdolávání lezecké stěny.

Přes obavy z počasí se fotbalová část odehrála na venkovním umělém trávníku, ostatní program probíhal uvnitř Saleska. Na všech sportovištích probíhaly tuhé boje, každý chtěl vyhrát. Zvláště pak, když svůj tým i letos poskládala telnická a sokolnická děvčata. A že se ani letos svými sportovními výkony neztratila! Dokonce jim patřilo nejlepší hodnocení na lezecké stěně. To naši kluci – ministranti se zase předvedli v nejlepším světle ve fotbale a florbalu. Po celoodpoledním zápolení přišlo vyhodnocení výsledků, při němž bylo vyhlášeno toto pořadí v mladší kategorii:

  1. Ministranti Telnice
  2. Komeťáci
  3. Telnice – holky
  4. Líšeňáci

Ve starší kategorii se porovnávaly týmy starších ministrantů z Telnice a z Ochozu u Brna. Ve všech kategoriích byly výsledky srovnatelné, nakonec si však pohár odvezli také telničtí kluci.

Děkujeme všem pořadatelům za milé prostředí a skvělé zázemí, které všem čtyřiceti startujícím dětem poskytli. Velké díky patří bývalému telnickému faráři P. Milanovi (Majovi) Mihulcovi, který se o nás po celou dobu vzorně staral a vnášel do celého setkání pohodového ducha. Také jemu se dostalo sladké odměny v podobě dortu, který mu předali jako poděkování místní organizátoři. Děkujeme také našim děvčatům za roztleskávací představení před vyhlášením. A nakonec nesmíme zapomenout ani na rodiče, kteří pomohli jak s organizací, tak i dopravou dětí.

František Kroutil