16.10.2011 - Florbalový turnaj ministrantů

Už počtvrté se do Telnice sjeli ministranti s širého okolí, aby mezi sebou 16. října 2011 poměřili své florbalové umění. Letos se do tohoto souboje nezapojili někteří tradiční účastníci, např. Mutěnice či Dubňany, naopak nově dorazili florbalově nabití kluci z PoŠuKova (Pozořice- Viničné Šumice-Kovalovice a Sivice). Naši farnost reprezentovali dva týmy z Telnice a jeden ze Sokolnic.

Turnaj se odehrával ve dvou kategoriích, starší bojovali v Sokolovně (4 týmy), mladší na Orlovně (10 týmů). Zde se také v závěru turnaje odehrály všechny finálové zápasy. Byla radost pohledět na krásu tohoto sportu i bojovnost a nadšení, které hnalo jednotlivé týmy k vítězství. Zatímco na Sokolovně si čtyři mančafty užívali komorního prostředí, na Orlovně to vřelo tak, že se lidé mezi sebou chvílemi ani neslyšeli. Dorazilo také hodně fanoušků jak místních, tak i moutnických, "pošukovských" a z dalších zúčastněných farností. Celkově se turnaje zúčastnilo 87 hráčů.

Ve starší kategorii po velmi vyrovnaném finálovém souboji zvítězily Moravany nad Násedlovicemi (Žarošicemi) 3:1 a potvrdily roli favorita, v boji o třetí místo se nakonec až po samostatných nájezdech radovala Tvarožná, který porazila Pošukov v poměru 12:11. Nejlepší hráčem byl v této kategorii vyhlášen Martin Džbánek z Pošukova, nejlepším střelcem Stanislav Langášek a nejlepším nahrávačem Vojtěch Langášek, oba z Moravan.

V mladší kategorii byly k vidění některé velmi vyrovnané a některé velmi jednoznačné zápasy, právě Pošukovská mužstva letos velmi zamíchala pořadím turnaje... V souboji o třetí místo Pošukov A deklasoval moutnické béčko 10:0, ve finále pak moutnický výběr po tuhém boji, ale nakonec zaslouženě porazil Moravany 3:1. Telnické mančafty měly trochu smůlu na rozlosování: Telnice B pod vedením matadora Joži Krále měl na víc, nepotkat ovšem v základní skupiny budoucího vítěze a třetí tým celého turnaje, se kterým dokázal uhrát remízu (minutu před koncem ještě naši borci vedli). Reálně náš tým mohl třetí místo obsadit, nebýt právě této smolné remízy. Telnice A se statečně držela a kromě derby s Telnicí B prohrávala maximálně o dva góly, když si vítězství připsala nad Těšany a Sokolnicemi. Sokolnice se ale také snažily, v důležitém zápase o deváté místo prohrály s Těšany, které ale v základní skupině dokázaly porazit. Škoda. Přesto si myslím, že za předvedené výkony mohou být na své děti telničtí i sokolničtí rodiče hrdí. Nejlepším hráčem mladší kategorie byl zvolen Martin Kořenek z Moravan u Brna, nejlepší střelcem se stal Joža Král z Telnice a nahrávačem Petr Oprchal z Moutnic.

Děkuji všem, kteří s organizací turnaje pomáhali, otci Ladislavu Kozubíkovi za duchovní podporu, taktéž otci Renému Strouhalovi z Moutnic a vůbec všem, kteří se věnují ministrantům a na tento turnaj kluky dobře připravili. A abych nezapomněl na fanoušky (což jsem na místě činu zapomněl a omlouvám se jim) - i těm patří dík za bouřlivé prostředí, které často svým dětem, sourozencům či kamarádům vytvořili. Bylo to myslím pěkně strávené odpoledne v Telnici.

Konečné pořadí turnaje v mladší kategorii:

1. Moutnice A, 2. Moravany u Brna, 3. Pošukov A, 4. Moutnice B, 5. Tvarožná, 6. Pošukov B, 7. Telnice B, 8. Telnice A, 9. Těšany, 10. Sokolnice.

FK