Ministranti navštívili otce Michaela - 15. června 2014

Telničtí a sokolničtí ministranti pod vedením otce Ladislava Kozubíka vyrazili na výlet na Vysočinu, kde v neděli 15. června 2014 navštvíli otce Michaela Jelínka, jež před ještě třemi lety působil v naší farnosti. Otec Michael přivítal návštěvu v Domově svaté Anežky ve Velkém Újezdě, kde bydlí a také poskytuje duchovní služby. Vypomáhá také v místní farnosti a v blízkém či vzdáleném okolí. Přijati byli také kluci od sester františkánek, které v tomto domově působí spolu s civilním personálem. Po společné besedě a moc dobrém občerstvení (děkujeme) se všichni vydali na farní dvůr, kde proběhl fotbalový zápas, do kterého se kromě kluků (i děvčat) zapojili i oba kněží a jedna z řádových sester. Právě výkon sestry Ivany byl obdivuhodný, na fotografiích vypadají její fotbalové kličky jako doslova taneční kreace. Také oba kněží byli stěžejními útočnými tahouny, přičemž fotoaparát dosvědčuje jeden z gólů otce Ladislava.

Po sportovním výkonu navštívili kluci místního pana faráře, prohlédli si faru a také kostel Nejsvětější Trojice.

Vysočina bohužel není úplně za rohem a druhý den se šlo do školy, proto bylo třeba se rozloučit s otcem Michaelem a poděkovat mu za moc milou společnost. Vyřizujeme tímto jeho srdečné pozdravy do Telnice a Sokolnice a těšíme se někdy na společné setkání v Telnici...

Za celou výpravu František Kroutil