Ministrantský florbalový turnaj

O první neděli postní (14. února 2016) se sešla ohromná skupina ministrantů z modřického a slavkovského děkanátu v telnické sportovní hale a sokolovně k poměření svých florbalových schopností. Už podle počtu 22 přihlášených týmů se dalo tušit, že půjde o něco mimořádného… a myslím, že se sportovní hala i sokolovna musela hodně snažit, aby se udržely ve svých základech. Burácení povzbuzujících fanoušků prověřovalo obě stavby permanentně. Sotva se fanoušci vešli do ochozů, všude byla hlava na hlavě. A velmi často to navíc byla hlava zelená – to se právě Zelená záplava opět převalila přes Telnici – je jich čím dál více? Tentokrát už musel dojet snad celý PoŠuKov!

V takové atmosféře se více než 140 ministrantům muselo hrát doslova nádherně. Letos jsme přivítali staré známé florbalisty ze Šlapanic, poprvé se zúčastnili ministranti z Měnína, Křenovic a dokonce až ze vzdálené Osové Bítýšky. Ve třech věkových kategoriích pak probíhaly o ten kulatý nesmysl líté boje, avšak všechny ve vší počestnosti a slušnosti. Často byla k vidění gesta plná slušnosti a úcty, dokonce i přiznání autora gólu k tomu, že jeho zásah byl neplatný (Adam Beneš z PoŠuKova si za to odnesl cenu fair-play – skvělé, Adame!). Jeden malý špunt tak poctivě hlídal karuselové dveře ve sportovní hale, až za to obdržel mimořádnou cenu pořadatelů: Matouš Nováček ze Syrovic, určitě tak ušetřil aspoň něco za topení v hale, díky Matouši!

V úžasné atmosféře v sokolovně vybojovali v kategorii I. stupně ZŠ prvenství vynikající borci ze Syrovic, kteří ve finále porazili favority ze Šlapanic. Ve sportovní hale pak ještě před finálovými zápasy předvedla své umění děvčata – roztleskávačky Zelené záplavy – v bouřící hale si diváci vyžádali opakování jejich krásného čísla. Souboje v kategorii II. stupně ZŠ byly ve sportovní hale v průběhu celého turnaje velmi vyrovnané, prokázala to nakonec i utkání play-off. Samotné finálové utkání mezi Slavkovem B a PoŠuKovem C skončilo prakticky v poslední sekundě zápasu, kdy padl teprve rozhodující gól a následně na to zazněla píšťalka rozhodčího. V nejstarší kategorii středoškoláků se sice utkali borci pouze ze třech týmů, přesto tyto zápasy nepostrádaly napětí, vyrovnanost a především sportovního ducha.

Poděkování patří všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli, především z řad telnické mládeže a všem spolupracujícím rodičům, kněžím, rodičům, fanouškům či báječným roztleskávačkám. Děkujeme také Pánu za to, že tam byl mezi námi.

Fk

VSTUP DO FOTOGALERIE

Konečné výsledky:

- mladší kategorie (I. stupeň ZŠ)

 1. Syrovice A
 2. Šlapanice A
 3. Křenovice
 4. Újezd u Brna A
 5. Telnice A
 6. Tvarožná A
 7. Slavkov u Brna A
 8. PoŠuKov B
 9. Měnín
 10. PoŠuKov A
 • nejlepší střelec: Adam Vlasák (Syrovice A)
 • nejlepší brankář: Filip Sedláček (Šlapanice A)

- starší kategorie (II. stupeň ZŠ)

 1. Slavkov u Brna B
 2. PoŠuKov C
 3. Tvarožná B
 4. Syrovice B
 5. PoŠuKov D
 6. Osová Bítýška A
 7. Šlapanice B
 8. Újezd u Brna B
 9. Telnice B
 • nejlepší střelec: Jakub Zouhar (Tvarožná B)
 • nejlepší brankář: Karel Barták (PoŠuKov C)

- nejstarší kategorie (středoškoláci)

 1. Tvarožná C
 2. Telnice C
 3. Osová Bítýška B
 • nejlepší střelec: Petr Strejček (Tvarožná C)
 • nejlepší brankář: Jiří Budík (Telnice C)