9.7.2011 - Fotbalové utkání Mutěnice - Telnice 3:4!

Ti z vás, kdo sledovali dosavadní historii fotbalových utkání mezi Telnicí a Mutěnicemi, musí být jistě z výsledku, který je uveden v záhlaví tohoto článku, překvapeni. Věřte, že takovýto výsledek čekali opravdu jen největší optimisté z našeho týmu...

Ani snad nebudu připomínat, jak dopadla předchozí měření sil mezi našimi mančafty. Proto jsme do Mutěnic odjížděli s myšlenkami spíše na dobře uhranou remízu. Naději nám vlévala do žil informace, že se proti nám postaví stará garda a v parném sobotním odpoledni budeme mít všichni stejné únavové předpoklady ke stějně rychlému pohybu na trávníku... Jenže na hřiště se dostavila jedenáctka dvacetiletých nadějí (která nás už tolikráte rozdrtila). Ale ničeho jsme se nezalekli: při pohledu na naši sestavu bylo zřejmé, že disponujeme nejlepším potenciálem, s jakým jsme kdy do mutěnických bitev vstupovali.

Samotné utkání začalo naším tlakem, hned v prvních minutách jsme spálili dvě vyložené příležitosti, při třetí se pak nesporně měla pískat penalta - domácí brankář skluzem sebral nejdříve ze země kapitána našich a poté i balon... Kapitán ze země těžce sbíral svůj metráček živé váhy... Záhy na to ale přišel trest v duchu pravidla: nedáš - dostaneš - po vcelku šikovné kombinaci se domácí útočník z očí do očí našemu brankáři nemýlil. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po vysokém centru si nerozumněli obránci s naším gólmanem a balon z nohy šťastného soupeřova útočníka už opět mířil do opuštěné klece... 2:0!

Po přestávce si náš mančaft z výsledku rozhodně nic nedělal, lavička pod vedením čestného prezidenta klubu Jana Rožnovského vtipně hecovala hrající reprezentanty k nezkládání zbraní... A dlouho to věru netrvalo: Vojta Rožnovský se po pěkné narážečce ocitnul uprostřed velkého vápna a s klidem se mohl zeptat domácího brankáře, kam to chce šoupnout: pod břevno - 2:1! Druhý poločas vůbec začal hodně nadějně: po souboji kapitána našeho týmu s domácím brankářem si dlouhý centr srazil gólman sám do branky: 2:2! Paráda! Zanedlouho se však pravý křídelní útočník Mutěnic probojoval až na okraj velkého vápna a z úhlu nádherně k tyči zavěsil - 3:2. Nervozita nás nijak svazovala, na hřišti jsme totiž měli kanonýra Vojtu Rožnovského a ten se hned připomenul: z očí do očí brankářovi Mutěnic mu přízemní střelou opět nedal šanci - 3:3! Únava už se začala postupně dostavovat, mutěnický soupeř se jevil ke konci zápasu již dosti odevzdaně, otálel s rozehrávkou, několikrát jsme museli pomáhat domácím hráčům s křečemi v nohách... Vojta Rožnovský ale chtěl v sobotu odjet z hřiště s hattrickem a také se mu to podařilo, po přečíslení domácí obrany se dostal k míči na šestnáctce a obstřelil vybíhajícího brankáře potřetí - fantazie - 3:4!

Do konce utkání se už mnoho nestalo, soupeř už neměl síly dotažení výsledku, únava už byla znát úplně na všech (i na rozhodčím). Po závěrečném hvizdu šlo o to se hlavně co nejdříve občerstvit a schovat do stínu. Soupeř byl nečekaným výsledkem natolik zaskočen, že nám až s odstupem předal putovní pohár, který se v našich rukou ocitnul vůbec poprvé v historii vzájemných utkání.

Po zápase už nás čekalo příjemné posezení s místním vinařem a také některými hráči. Rozloučili jsme se s mutěnickým farářem Foxem, který naše fotbalová klání velmi podporoval a celé utkání také v mutěnickém dresu absolvoval. Ještě před zápasem obdržel na rozloučenou dres s číslem 4 od mutěnických fotbalistů, od nás pak dres s číslem 3... No řekněte, je to náhoda, že zrovna takovým výsledkem naše utkání skončilo?...

Děkujeme za podporu otci Ladislavu Kozubíkovi, který nás po celé utkání povzbuzoval a svým fotoaparátem zaznamenal také zajímavé momenty, které si můžete prohlédnout níže.

Na závěr uvádím ještě sestavu všech hráčů, kteří se objevili na hřišti. Mnozí z nich nechali na mutěnickém trávníku i kus svého zdraví... díky všem za parádní výkon a velkou vůli...

Brankář: František Křivka
Obránci: Michal Herold, Marek Kučera, Petr Gabrhel, Marian Prášek, Mirek Král, Václav Jaša st.
Záložnici: Radek Jahoda, Bronislav ze Sokolnic, Petr Wajda, Karel Holčapek, Vojtěch Rožnovský, Magdalena Dudáková, Štefan Chovanec, Václav Jaša ml.
Útočníci: Marcel Moučka, Joža Král, Metoděj Dudák, František Kroutil (c)

Děkujeme také všem fanouškům a fanynkám, kteří v tom velkém vedru cestovali do vinařských Mutěnic s námi...

František Kroutil