Ministranti nás reprezentovali na futsalovém turnaji

V neděli 9. června 2013 využili telničtí ministranti pozvání místního Sokola k účasti na fufsalovém turnaji pro děti, který se uskutečnil uprostřed krásného jarního dne na házenkářském hřišti. Pravidla turnaje nám umožňovala postavit z řad našich ministrantů zástupce mladší kategorie, kapitánem byl určen Štefan Esterka, jména jeho fotbalových spolubojovníků: Jiří Krejčí, Tomáš Jahoda, Martin Flajšinger, František Kroutil ml., Václav Kroutil, Jonáš Vybíral, Ondřej Zapletal, Mirek Lengál.

Kluci se na úvod poměřili s talentovaným výběrem Zbrojovky 06 (tedy ročník narození 2006) a po smolném závěru, kdy jsme vedli 3:2 a v posledních sekundách zápasu dostali vyrovnávací branku, lze konstatovat, že jsme jim byli rovnocenným soupeřem, byť o něco málo starším. V zápase s pozdějším vítězem turnaje z Habrůvky jsme prakticky neměli šanci konkurovat a prohra 1:16 je asi výmluvným svědectvím o tom, že o hlavu větší kluci si na hřišti dělali co chtěli. Naopak s místním Sokolem jsme dvakrát odehráli velmi vyrovnanou partii s výsledky 1:2 a 1:4. V posledním utkání turnaje zbylo na nás se "poprat" o třetí místo ve čtyřčlenné tabulce účastníků právě s talentovaným Zbrojováky, v normální hrací době i v prodloužení gól nepadl, na samostatné nájezdy však zvítězili hosté 1:2.

Kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost, nasazení a nakonec i za ohleduplnost (i vůči soupeřům :)). Děkujeme všem fanouškům z řad farnosti i široké veřejnosti, kteří nás přišli podpořit!

František Kroutil