Ministrantská olympiáda 8.11.2014

Sobota 8. listopadu 2014 patřila v Telnici u Brna ministrantům. Už počtvrté se tu sjeli ministranti modřického děkanátu, aby spolu porovnali své síly v tzv. Ministranské olympiádě, tedy v čtyřboji, který se skládá z fotbalu, florbalu, ping-pongu a ministrantských znalostí. Ve třech kategoriích (I. a II. stupeň ZŠ, středoškoláci) se spolu utkali kluci z tzv. PoŠuKova (Pozořice, Viničné Šumice, Kovalovice a Sivice), Prace, Syrovic, Tvarožné, Blažovice, Moutnic, Moravan u Brna, Nebovid, Újezda u Brna a domácí Telnice a Sokolnic. Vše začalo požehnáním otců Reného Strouhala z Moutnic a Pavla Laciny z Pozořic v kostele sv. Jana Křitele, odkud byla odstartována štafeta farností s olympijským ohněm, nejdříve poselství světla z kostela přinesli do sportovní haly ministranti z Moutnic, jejichž oheň za odměnu hořel v průběhu dne na místním sportovišti. Telnická sokolovna i nafukovací sportovní hala doslova praskala ve švech stovkou ministrantů a další spoustou fanoušků. V poledne se všichni sešli u společného stolu a s požehnáním otce Ladislava Kozubíka se pustili do jídla, které jim připravili obětaví a pomáhající rodiče. Vůbec požehnání a skvělá přátelská atmosféra se nesla celým dnem a jistě až do chvíle, kdy se večer všichni sešli ve sportovní hale a došlo k vyhlášení výsledků. Ty však nejsou pro hodnocení této celodenní akce nejdůležitější, nejvíce si ceníme krásného společenství, podpory a účasti často i kompletních rodin na organizaci. Po společné modlitbě a požehnání na cestu se všichni zase rozjeli do svých domovů… Za spolupráci děkujeme všem zmíněným farnostem i jejich kněžím. Na závěr bych rád vyjádřil také velké nadšení nad tím, že zařazením nové kategorie středoškoláků se naplnilo očekávání, že nám tito starší kluci dokážou výborně pomoci s organizací akce a přitom si sami den dokážou skvěle užít. Zvláště za to díky Moutnickým! Děkujeme také TJ Sokol Telnice a Obci Telnice za skvěle připravenou sokolovnu a sportovní halu.

František Kroutil, telnický vedoucí ministrantů

P.S.: Společné týmy telnických, sokolnických a prateckých ministrantů se umístily ve svých kategoriích na druhém, třetím a čtvrtém místě. Celkově startovaly čtyři týmy v kategorii I. stupeň ZŠ, 6 týmů v kategorii II. stupně ZŠ a 5 mančaftů středoškoláků.