Ministrantský florbalový turnaj

Telnická sportovní hala opět bouřila... To když v neděli 8. února 2015 dorazilo 11 mužstev ministrantů (81 hráčů), aby si to kluci rozdali v oblíbeném kolektivním sportu - florbalu. V mladší kategorii spolu síly měřilo pět týmů, přičemž náš domácí, telnický zcela zdecimovala marodka, takže jsme museli hrát celý turnaj bez střídání. I přesto se kluci drželi a prohrávali své zápasy jen těsným rozdílem. Ve starší kategorii se potkalo šest mančaftů a samotné sportovní zápasy byly skutečnými bitvami - každý chtěl vyhrát. I zde panovaly výsledky s poměrně vyrovnaným skóre.

Po základních skupinách došlo na vyřazovací zápasy, ve kterých sportovní hala doslova burácela, zvláště pak, když hráli svůj zápas kluci z PoŠuKova (Pozořic, Viničních Šumic, Kovalovic a Sivic), kterým jejich fanoušci prakticky vytvářeli domácí prostředí. Skvělou atmosféru pak dotvářelo vzájemné překřikování fanouškovských skupin z Újezda u Brna či z Telnice...

Nejdramatičtější podívanou zažilo asi finále mladší kategorie, ve kterém po výsledku 2:2 následovaly penaltové nájezdy, ve kterých hned v prvním kole uspěli borci z Újezda u Brna.

Nádhernou kulturní vložku pak všem přítomným připravila telnická děvčata - roztleskávačky, které zatančili parádní číslo v rytmu písničky Chrise Tomlina "God´s Great Dance Floor" a publikum jejich výkon ocenilo bouřlivým potleskem... (krátkou ukázku naleznete zde)

I když jsou samozřejmě výsledky pro mnohé důležité, přesto si nelze nevšimnout toho, že se klukům po celou dobu turnaje dařilo zachovávat ducha fair-play a díky Bohu také za to, že se nikomu nic nestalo. Však nám také žehnali přítomní kněží P. Ladislav Kozubík (Telnice), P. Petr Hošek (Újezd u Brna) a P. Pavel Lacina (Pozořice).

Děkujeme všem za mimořádně krásné a pro mnohé i nezapomenutelné zážitky, všem kněžím, rodičům i fanouškům! Těšíme se zase někdy v Telnici na shledanou u dalších sportovních soubojů...

Výsledky v mladší kategorii:

1. Újezd u Brna A
2. PoŠuKoV A
3. Syrovice
4. Tvarožná A
5. Telnice A

Výsledky ve starší kategorii:

1. PoŠuKov C
2. Slavkov u Brna
3. PoŠuKov B
4. Tvarožná B
5. Telnice B
6. Újezd u Brna B

Individuální ocenění:

- nejlepší nahrávač - mladší kategorie - Matouš Nováček (Syrovice)
- nejlepší nahrávač - starší kategorie - Jakub Doleček (Slavkov u Brna)
- nejlepší střelec - mladší kategorie - Matěj Kroča (PoŠuKov A)
- nejlepší střelec - starší kategorie - Ondřej Mlčoch (Slavkov u Brna)
- nejlepší brankář - mladší kategorie - Martin Jiráček (PoŠuKov A)
- nejlepší brankář - starší kategorie - František Kroutil ml. (Telnice B)
- nejlepší hráč - mladší kategorie - Martin Flajšinger (Újezd u Brna A)
- nejlepší hráč - starší kategorie - Filip Janek (Telnice B, na krátkodobém hostování ze Syrovicsmiley )

František Kroutil, vedoucí telnických ministrantů