8.1.2012 - Vánoční muzicírování

Kdo se zúčastnil 8. ledna 2012 v našem kostele sv. Jana Křtitele koncertu s názvem "Vánoční muzicírování", jistě nelituje. Odnesl si nádherný zážitek.

Jako hosté se nám představili členové žesťového kvintetu (nakonec rozšířeného na sextet) z Valašské Polanky: zahráli a zazpívali různé koledy.

Ukázka telnického hudebního a pěveckého souboru Schola Telnice byla také dokonalá. Vše doprovázelo laskavé čtení paní Kroutilové a dalších zpěváků. Připomnělo nám různými příhodami onu Vánoční noc, kdy se nám narodil Ježíš Kristus.

Tóny žesťové hudby a za zpěvu telnické scholy povznesly monumentalitu našeho kostela až do výšin. V našich duších i srdcích budou dlouho znít melodie dokonale sehraných hudebníků a zpěváků.

Všechny zúčastněné přivedlo k němému úžasu to, jak dokonale zněla chrámová hudba v jiném provedení v našem kostele. Vystoupení jsme ocenili silným potleskem.

Také ředitel Domova pro seniory na zámku v Sokolnicích pan Petr Nováček pozdravil, poděkoval a pochválil přítomné, kterých byl plný kostel, za ochotu ke spolupráci se staršími spoluobčany naší farnosti.

Nakonec jsme si všichni dohromady zazpívali píseň Narodil se Kristus Pán. Díky patří organizátorům této akce,na kterou budeme dlouho vzpomínat.

Květoslava Sadecká

Malou hudební ochutnávku z nedělního muzicírování si můžete poslechnout ZDE

NOVINKA!!!

Video sestřih z vánočního muzicírování si ve snížené kvalitě ve formátu MOV můžete stáhnout ZDE (velikost souboru 171 MB!!), případně navštívit náš VIDEOARCHIV.