Ministrantský florbalový turnaj 2024

Ministrantský florbalový turnaj v sobotu 27. ledna 2024 přivítal téměř tři stovky hráčů z řad ministrantů i ministrantek. Při rekordním počtu 36 přihlášených týmů bylo třeba přidat ke třem telnickým tělocvičnám i jednu rajhradskou…

Staňme se světlem světa a solí země, těmito slovy byli všichni přivítáni v telnickém kostele sv. Jana Křtitele, který praskal ve švech a kde všem požehnal šlapanický pan děkan Petr Hošek. Odsud už vedly kroky všech účastníků do míst, kde se srdnatě, neúprosně, ale přece v duchu fair play bojovalo o ten děrovaný malý nesmysl.

Telnická orlovna a sokolovna hostily nejmladší kategorii (I. stupeň ZŠ), přičemž dopoledne odehrálo dvanáct týmů zápasy dvou základních skupin, odpoledne pak pokračovala utkání ve finálové skupině a o umístění. Do organizace se zapojili i rodiče, za což jim děkujeme. Velkou dominanci předvedli hráči ze Slavkova u Brna, kteří v celém turnaji nenašli přemožitele a jejich ofenziva byla jedním slovem gólově velmi bohatá. Druhé místo týmu Domašov-Zbraslav-Popovice je historicky nejlepším výsledkem této farnosti na těchto turnajích. Nejlepším střelcem se v této věkové kategorii stal slavkovský Dominik Šaněk, který v jedenácti utkáních soupeřům nasázel celkem 52 gólů! Neuvěřitelné.

Druhý stupeň ZŠ našel útočiště v telnické sportovní hale, kde se mezi sebou porovnávalo také dvanáct týmů ve dvou základních skupinách, přičemž už od prvních minut se ukazovali tradiční favorité na celkové vítězství. Do finále pak výsledky svedly domácí Telnici a obhájce loňského titulu z Újezda u Brna, přičemž se právě druzí jmenování ukázali v lepší formě a skutečně své minulé vítězství i letos obhájili.

Staří pardálové (SŠ/VŠ a starší) svůj turnaj odehráli v nové rajhradské sportovní hale při základní škole. V pohodové atmosféře a krásném zázemí nové haly jsme byli svědky mnoha vyrovnaných zápasů dvanácti zúčastněných mančaftů. Poslední dvě utkání o nejvyšší umístění se pak odehrála v emocemi naplněné sportovní hale v Telnici – obě by se směle daly nazvat bitvami, které rozhodovaly až samostatné nájezdy. Tradičně florbalově silné týmy ze Šlapanic, PoŠuKova či Újezda u Brna tentokrát zaskočili ministranti z Moravských Budějovic, kteří startovali na tomto turnaji poprvé.

Důležité je také zmínit, že všechny zápasy pardálů i II. stupně ZŠ rozhodovali rozhodčí doporučení florbalovým „svazem“, což jistě přispělo ke zvýšení úrovně jednotlivých klání. Zhruba třetina účastníků turnaje se přihlásila letos poprvé a svým přístupem i kvalitou přispěli ke zdárnému průběhu celého sportovního dne.

Při vyhlašování výsledků se všichni sešli ve sportovní hale v Telnici. Přítomni byli i mnozí děkani, kněží, jáhni, pozdravit účastníky došel i pratecký bohoslovec Václav Zelinka. Samotné výsledky samozřejmě mnohé potěšily, ale nejdůležitější bylo, že spolu všichni strávili den plný kamarádů, společenství. Velké díky patří všem organizátorům, ale také těm, kteří tuto akci jakkoliv podpořili.

František Kroutil jménem všech organizátorů ze šlapanického děkanátu

Celkové výsledky turnaje:

I. stupeň ZŠ

1.     Slavkov u Brna A

2.     Domašov-Zbraslav-Popovice

3.     PoŠuKov A (Pozořice)

4.     Újezd u Brna A

5.     Telnice A

6.     Velký Újezd A

7.     Újezd u Brna B

8.     PoŠuKov B

9.     Miku-lovci (Mikulov)